Marzanna Obrzut

specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

Wyposażenie pracowni

Pracownia USG wyposażona jest w aparat klasy premium HITACHI Arietta 850.

Arietta 850 SE to najnowocześniejszy ultrasonograficzny system diagnostyczny klasy TOP-Premium, który stworzono na kompletnie nowej platformie w oparciu o nową generację układu formowania fali, nowatorski system nadawczo-odbiorczy i innowacyjny cyfrowy system przetwarzania sygnałów.

System współpracuje z szeroką gamą głowic wykonanych w najnowocześniejszych technologiach Multi-Layered Technology, Single Crystal oraz Capacitive Micro-machined, pozwalających na superprecyzyjne ogniskowanie sygnałów w dwóch płaszczyznach, w pełni zastępując klasyczne głowice matrycowe.

Dzięki technologii Pixel Focus, wiązka ultradźwiękowa jest ogniskowana w pełnym zakresie penetracji głowicy, a regulacja współczynnika prędkości dźwięku Focus Tuner pozwala dobrać ręcznie lub automatycznie parametry fali do tkanki badanego pacjenta. Funkcja eFocusing zapewnia ciągłe ogniskowanie wiązki wzdłuż całej wiązki.

Hitachi Arieta

Obraz wyświetlany jest na najwyższej klasie monitorze LCD wykonanym w najnowszej technologii IPS-Pro, zapewniającej najwyższy dostępny współczynnik kontrastu i kąty patrzenia do 179 stopni w płaszczyźnie pionowej i poziomej.

Unikalne algorytmy sztucznej inteligencji Hemodynamic Structural Intelligence (HDSI) umożliwiające automatyzację i powtarzalność wielu procesów pomiarowych. Znacznie zwiększające wiarygodność wyników badania przy jednoczesnym skróceniu jego czasu.

Compound Pulse Wave Generator+ (CPWG+) – programowalny generator pulsów tworzy sygnały o niezwykłej czystości i kontroluje na bieżąco cały proces ich emisji.

Hitachi Arieta

Dzięki precyzyjnej kontroli czasu opóźnienia dokładność odbioru/transmisji jest od 4 do 16 razy większa, niż w systemach konwencjonalnych, zapewniając wiązki o dużej rozdzielczości.


Dodatkowo aparat posiada funkcję elastografii RTE 5-tej generacji. Elastografia jest metodą diagnostyczną, polegającą na uzyskiwaniu informacji o spoistości tkanek i naniesieniu tej informacji na obrazy morfologiczne, najczęściej w postaci transparentnej mapy kolorowej. Elastografia odkształceniowa HI-RTE pozwala uzyskać obraz odkształceń tkanki wyłącznie dzięki ruchom pulsacyjnym naczyń głęboko w jamie brzusznej tam, gdzie lekarz nie ma żadnej możliwości wywierania kontrolowanego nacisku głowicą na podłoże.